Обратно към Новини

Официалното откриване на академичната година за втория випуск на магистърската програма Nuclear Technologies, Management, and Innovations

На 11 март 2025 г. в зала 315 на Стопанския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се състоя официалното откриване на академичната година за втория випуск на магистърската програма Nuclear Technologies, Management, and Innovations.

Програмата, създадена съвместно от Стопанския и Физическия факултет, предоставя на студентите задълбочени знания в областта на ядрените технологии и управлението на иновациите в сектора. В тазгодишния випуск се обучават 13 студенти, които ще имат възможност да придобият експертни компетенции от водещи преподаватели и специалисти в ядрената индустрия.

Сред официалните гости на събитието бе Богдан Димитров, заместник-изпълнителен директор на „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ ЕАД, който подчерта значимостта на програмата за бъдещото развитие на ядрената енергетика в България. Компанията ни продължава да подкрепя инициативи, насочени към подготовката на висококвалифицирани кадри, които ще имат ключова роля в развитието на сектора.

На събитието присъстваха също ректорът на Софийския университет проф. Георги Вълчев, деканът на Стопанския факултет доц. Атанас Георгиев, деканът на Физическия факултет проф. Георги Райновски, председателят на Агенцията за ядрено регулиране Цанко Бачийски, Иван Маринов, директор в Министерството на енергетиката, както и доц. Пламен Петков – съдиректор на програмата от страна на Физическия факултет.

Сътрудничеството между академичните среди и индустрията е от съществено значение за устойчивото развитие на ядрените технологии и безопасността на енергийните системи. „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ ЕАД ще продължи да инвестира в млади таланти и в развитието на ядрената енергетика в България.

Img 1715 1024x683
Img 1717 1024x683
Img 1713 1024x683
Img 1711 1024x683
Img 1714 1024x683
Img 1712 1024x683
Img 1716 1024x683


Още новини

15 юни 2026

Промяна в ръководния състав на „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ ЕАД

С решение от 5 юни 2026 г., Съветът на директорите на АЕЦ „Козлодуй“ ЕАД, в качеството на едноличен собственик на капитала „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ ЕАД, прие промени в ръководния състав на проектната компания. Освободени са председателят на Съвета на директорите г-н Алекс Нестор, Изпълнителният директор г-н Петьо Иванов, както и членовете г-н Георги […]

Прочети повече
10 юни 2026

Петьо Иванов: Винаги сме работили по този проект, мечтаейки да видим действаща електроцентрала, а не просто слайдове на PowerPoint

ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС ОТ „АЕЦ КОЗЛОДУЙ – НОВИ МОЩНОСТИ“ ЕАД За мен е чест да се обърна към вас днес на форума, който събира хората, определящи бъдещето на ядрената енергетика в България. Благодаря на организаторите от БУЛАТОМ, че за поредна година събират толкова експерти на едно място.   Светът се намира в ключов момент за развитието на енергийния […]

Прочети повече
2 юни 2026

Локализацията на дейностите за 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“ е ключов фактор за успеха на проекта

Локализацията на дейностите за 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“ е ключов фактор за успеха на проекта, заяви изпълнителният директор на „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ ЕАД Петьо Иванов по време на панела, посветен на ядрената енергетика на Green Transition Forum. В дискусията участваха още Иван Пиронков, управляващ директор, Westinghouse България, Десонг Ким, директор „Качество […]

Прочети повече
Променете Контраста

Адаптирайте този сайт според вашите предпочитания. Това е лесно, безплатно и анонимно.